Systemy przeładunkowe

Dla przemysłu / Bramy

Stanowiska przeładunkowe WiśniowskiPomosty

Pomost ma tylko swoje jedno przeznaczenia ma zniwelować różnicę poziomu między miejscem rozładunku, a skrzynią ładunkową samochodu dostawczego.

Oferujemy dwa rodzaje pomostów przeładunkowych:

– PowerRamp 232 NG – elektrohydrauliczny pomost przeładunkowy z klapą z opuszczanym językiem

– PowerRamp 233 NG – elektrohydrauliczny pomost przeładunkowy z wysuwanym do przodu (teleskopowym) językiem

 

 

Śluzy uszczelniające

Śluzy uszczelniające oferowane przez firmę WIŚNIOWSKI to idealne rozwiązania cechujące się solidnością i dobrymi właściwościami użytkowymi. Dają one możliwość ograniczyć zużycie energii oraz zapewniają zabezpieczenie dla przeładowywanych towarów, a także podwyższają komfort pracy dla personelu.
Dzięki użyciu wytrzymałych materiałów charakteryzują się dużą odporność na promieniowanie UV a także wysokie i niskie temperatury. Przez długi czas zachowują estetyczny wygląd, a poszczególne elementy nie odkształcają się.

Oferujemy śluzy uszczelniające w różnych wariantach, dostosowanych do rodzaju pojazdów, przeładowywanych towarów oraz metod magazynowania.

 

 

Naprowadzacze

Stabilne i dokładne dokowanie pojazdu ciężarowego w miejscu przeładunku odbywa się za pomocą naprowadzaczy kół.

Naprowadzacze dają możliwość precyzyjnego zaparkowania pojazdu, bez niebezpieczeństwa uszkodzenia zarówno stanowiska przeładunkowego i budynku, jak również pojazdu.

Odbojniki

To dodatkowy element zabezpieczenia przed uszkodzeniami stacji przeładunkowej, a także pojazdu. Mają one za zadanie pochłanianie siły i amortyzację uderzenia samochodu ciężarowego dokującego w stacji przeładunkowej.

 

Stanowiska przeładunkowe Hörmann

Rampy przeładunkowe ze składaną lub wysuwaną klapą

Rampy przeładunkowe Hörmann to wzorowo zaprojektowane rozwiązania, których zadaniem jest zniwelować różnicę wysokości między skrzynią ładunkową samochodu ciężarowego a rampą. Dzięki temu transportowany towar jest przeładowywany z samochodu lub na samochód na jednym poziomie.

Wytrzymała stalowa konstrukcja zawiera platformę odporną na odkształcenia poprzeczne, która daje możliwość na wyrównanie wysokości, nawet w przypadku nierówno rozłożonego obciążenia w samochodzie ciężarowym.

 

Profesjonalny układ hydrauliczny wyposażony został w 2 siłowniki hydrauliczne i jeden siłownik najazdu, który spełnia swoje zadania w każdej sytuacji, jest prosty w obsłudze i przede wszystkim bezpieczny.

Rampy przeładunkowe wyposażone są w automatyczne zawory bezpieczeństwa wbudowane w siłownikach hydraulicznych.

Zawory te od razu blokują rampę. Jest to bardzo istotne w sytuacjach, gdy samochód ciężarowy za wcześnie odjedzie od obciążonej platformy.

Firma Hörmann posiada w swojej ofercie odpowiednie rozwiązania dla każdej sytuacji przeładunkowej, zapewniające efektywny załadunek i wyładunek towarów. Pomocą służą nasi specjaliści do spraw techniki przeładunku

 

 

 

Uszczelnienia bram – ochrona na całym obwodzie

Uszczelnienia bram Hörmann zabezpieczają przeładowywany towar przed wpływem czynników atmosferycznych, pozwalają zmniejszyć koszty energii, chronią przed powstawaniem przeciągów, a tym samym przyczyniają się do zniwelowania zachorowań wśród personelu. Dzięki połączeniu z rampami przeładunkowymi nie ma obowiązku montować zadaszeń ani konstrukcji dobudowywanych do rampy.

Klapowe uszczelnienia bram Hörmann mają uniwersalne zastosowanie, ponieważ dopasowują się do samochodów ciężarowych każdej wielkości. Wysokiej jakości fartuchy czołowe i boczne, montowane na ocynkowanej wciskanej ramie, dają możliwość uzyskania stabilnej, a zarazem elastycznej konstrukcji wytrzymałej na rozdarcie. Fartuchy i elementy ramy produkowane jako skręcane pojedyncze elementy są bardzo łatwe w montażu. Dlatego wymiana uszkodzonych części nie jest niedroga, a przede wszystkim bezproblemowa. Dopełnieniem szerokiej oferty są pneumatyczne uszczelnienia bram i klapowe uszczelnienia bram specjalnego zastosowania.

 

 

 

Domki przeładunkowe – zawsze dobra ochrona

Domki przeładunkowe umieszcza się przed halą. To oznacza możliwość wykorzystania całej powierzchni wewnątrz hali aż po jej zewnętrzne ściany. Domki przeładunkowe Hörmann stanowią idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy konstrukcja hali utrudnia montaż rampy wewnętrznej lub nie ma możliwości podjechania samochodem bezpośrednio pod rampę.

W skład kompletnego domku przeładunkowego wchodzi: podest z rampą przeładunkową, poszycie ścian i stropu, otwór przeładunkowy z uszczelnieniem bramy.

Domki w połączeniu z ocieplanymi bramami przemysłowymi Hörmann głównie poleca się do przeładunku towarów wrażliwych na temperaturę. Dzięki temu samochody ciężarowe mogą podjeżdżać do rampy zarówno pod kątem 90°, jak i bokiem pod kątem ostrym. Domki możemy dostarczyć  Państwu pojedynczo lub jako szeregowe jednostki.