Bramy szybkobieżne

Dla przemysłu / Bramy

Bramy szybkobieżne – o wiele więcej niż prędkość

Bramy szybkobieżne marki Hörmann mają swoje zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Ich krótki czas otwierania i zamykania daje możliwość ulepszenia procesu zakładowego i ograniczenia straty energii.Na zewnątrz budynku  bez wątpienia najlepiej sprawdzi się szybka brama spiralna HS 7030 PU zbudowana z paneli ocieplanych pianką PU, zapewniających jej wysoką izolacyjność cieplną. Montaż bramy szybkobieżnej Iso Speed Cold z profilami o grubości 100 mm polecany jest natomiast do chłodni i mroźni, a także wszędzie tam, gdzie potrzebują Państwo bramy skutecznie oddzielającej strefy z dużą różnicą temperatur.

W elastycznych bramach szybkobieżnych wykorzystano innowacyjny profil przypodłogowy SoftEdge, który daje możliwość na ponowne wprowadzenie kurtyny w prowadnice w przypadku kolizji. Pozwala to uniknąć przerw w pracy i kosztownych napraw. Dzięki takiemu rozwiązaniu bramy te są  wyjątkowo bezpieczne i ekonomicznie. Firma Hörmann chce zapewnić skuteczne rozwiązania, które sprawdzają się zarówno w standardowych sytuacjach, ale także w tych  specjalnych. Postawiła sobie wysoko poprzeczkę, aby stworzyć produkt dopasowany do Państwa indywidualnych wymagań.

 

 

 

Bezpieczeństwo w standardzie

Bezdotykowa technika zabezpieczeń.
Zabezpieczająca krata świetlna zintegrowana z ościeżnicą monitoruje płaszczyznę zamykania płyty bramy do wysokości 2500 mm. Takie zastosowanie eliminuje konieczność instalowania na bramie dodatkowych urządzeń (np. zabezpieczenia krawędzi zamykającej lub fotokomórki).

Optymalizacja procesów zakładowych

Długa żywotność i wysoka ekonomiczność w standardzie
Oferowane standardowo sterowanie z przetwornicą częstotliwości odciąża cały mechanizm bramy, zmniejsza jej zużycie i gwarantuje cichą pracę.

 

Efektywna izolacyjność cieplna

Segmenty stalowe równomiernie wypełnione pianką
Profile bramy wykonane z ocynkowanej ogniowo stali i ocieplone utwardzaną pianką poliuretanową gwarantują szczególnie dobrą izolacyjność termiczną.